Любов • Мова: Українська, англійська, португальська (субтитри)
  Жанр: Документальний
  Рік виходу: 2011
  Тривалість: 26 хв
  Продюсери: Альона Юхимчук, Олександр Юхимчук, Сергій Шараєвський
  Автор сценарію: Юлія Притолюк
  Режисер: Сергій Шараєвський
  Оператор: Юрій Ребрик
  Монтаж: Юрій Деркач, Сергій Шараєвський
  Графіка: Вадим Дричик

  Романтична історія Олега та Олени розпочалася тоді, коли йому було 17, а їй — лише 12 років. Закохавшись один в одного, вони пережили тривалу розлуку, та врешті-решт ступили на рушничок щастя. Але життя принесло неприємні сюрпризи. Минуло лише півроку, а шлюб подружжя Соколових тріщав по швах. Чи зуміють вони подолати всі проблеми та зберегти кохання? Що робити, коли сім’я розвалюється на очах? На ці та інші питання можна отримати відповідь, переглянувши фільм «Поговоримо про сім’ю. Любов».

  «Любов» є першою роботою із сері ї«Поговоримо про сім’ю». Загалом весь проект складається із 11 серій. В його основі лежать дослідження Національних Університетів штатів Оклахома та Небраска (США), а також особисті напрацювання Ларрі Балларда, директора Ресурсного центру сім'ї при Університеті Націй (МБФ «Молодь з Місією»).

  Фільм рекомендований до використання в навчальних закладах та молодіжних осередках як виховний і профілактичний ресурс. Також він стане допомогою при проведенні курсів, семінарів, конференцій для сімей і дошлюбних консультацій.

  Створено за підтримки Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 • В романтичній атмосфері зі свічками за столиками встеленими пелюстками троянд зустрілися учасники фільму, працівники різноманітних ЗМІ, представники влади, бізнесмени, люди, які допомагали у створенні передачі та просто гості, які почули інтерв’ю з фундаторами нового фільму, насолодилися сольним виступом Юлі Деркач та переглянули першу передачу для сімей «Любов».

  Приємною несподіванкою стало своєрідне ток-шоу з героями фільму — сім'єю Соколових. Вони розповіли, що головною проблемою через яку їхній шлюб ледь не зазнав краху — було те, що кожен з них прагнув перш за все задоволення своїх потреб та бажань. Тільки тоді, коли сім'я Соколових довірила вирішення своїх проблем Богу та почала жити за християнськими принципами — любити безумовно та служити своєму партнеру, вони стали по-справжньому щасливі.

  Продюсер фільму Альона Юхимчук розповіла, що «Любов» — це перший фільм із одинадцятисерійного циклу «Поговоримо про сім'ю». Переглянувши всі серії можна буде в цілому побачити як виглядає щасливий та здоровий шлюб.

  Студія «Правда PRO», яка працює над проектом «Поговоримо про сім'ю» має намір продовжити зйомки фільмів. Вона шукає продюсерів і зацікавлених людей, які готові вкласти частину своїх коштів у створення передач, щоб дати українським сім'ям надію на оновлення життя та допомогти молодим парам подолати багато подружніх проблем.

  Прес-служба студії «Правда PRO»
  Фото — Іван Трошин

 • Любов vs. Закоханість

  ЛЮБОВ — бажати ближньому найкращого, думати про нього вище за себе.
  ЗАКОХАНІСТЬ – сильне людське почуття або комплекс почуттів, об`єктом якого є інша особистість. Закоханість частіш за все супроводжується сексуальним потягом.

  ЛЮБОВ приходить поступово, ЗАКОХАНІСТЬ — швидко.
  ЛЮБОВ уходить повільно, ЗАКОХАНІСТЬ — улітає.
  ЛЮБОВ суміщає, ЗАКОХАНІСТЬ — виключає інших людей зі своїх відносин.
  ЛЮБОВ враховує недоліки, ЗАКОХАНІСТЬ — ігнорує їх.
  ЛЮБОВІ не страшна розлука, для ЗАКОХАНОСТІ — це розрив.
  ЛЮБОВ підпорядковує фізичні контакти, ЗАКОХАНІСТЬ їх використовує.
  ЛЮБОВ безкорислива, ЗАКОХАНІСТЬ егоїстична.
  ЛЮБОВ викликає одобрення сім’ї та друзів, ЗАКОХАНІСТЬ — лише осуд.
  ЛЮБОВ дає впевненість, ЗАКОХАНІСТЬ — сумнів.
  ЛЮБОВ враховує реальність, ЗАКОХАНІСТЬ ігнорує її.

  В центрі ЛЮБОВІ завжди одна людина, ЗАКОХАНІСТЬ може вмістити декількох.

  Тест для тих, хто зустрічається

  Зустрічання — чудова пора, сповнена емоцій, очікувань та мрій про майбутнє. Частіш за все ті, хто зустрічаються, не задумуються над тим, наскільки міцною є їхня любов і чи витримає вона навантаження випробуваннями. Справжня Любов та минуща Закоханість — це різні речі. Давайте розберемось, що переважає у вас.

  Пройти тест
  Прочитайте твердження в обох колонках та виберіть тільки одне з них.

  1 У мене сильний статевий потяг до людини, яку я кохаю… Я аж не можу собою володіти!   Статеві стосунки для нас мають вагоме значення, проте ми готові чекати.
  2 Нам хочеться бути разом завжди, кожну секунду… Здається, я втрачаю голову! Коли ми маємо нагоду бути разом, ми плануємо майбутню сім'ю, дітей і те, як ми будемо справлятися з труднощами.
  3 Поки що ми подобаємось один одному, але якщо нас спіткають труднощі, ми з легкістю розійдемось і я знайду собі когось кращого. Я хочу прожити з цією людиною все життя у горі чи радості, щасті чи нещасті, здоров’ї чи хворобі, аж поки смерть не розлучить нас.
  4 У мого партнера немає недоліків характеру. Дві-три якості, які мене полонять в ньому/ній, перевищують всі недоліки. Мій партнер недосконалий. Я чітко бачу його слабкості, але вибираю фокусуватись на його сильних сторонах.
  5 Я весь час літаю на хмарах! Постійно думаю про неї/нього. Почуття до неї/нього заважає мені навчатись (працювати). Я здатен якісно поєднувати стосунки з моїм обранцем та моєю відповідальністю і життєвими обов’язками.
  6 У нас ніколи не було і не буде труднощів. Якщо ми зіткнемося з випробуваннями, то будемо триматись один одного до кінця.
  7 Я сильно і нестерпно ревную. Я знаю свого обранця і маю впевненість у ньому/ній. Він/вона ніколи мені не зрадить.
  8 Останнім часом рідні та близькі запитують мене: «Що з тобою трапилось?» Моя родина схвалює наші стосунки і підтримує наш вибір.
  9 Мені дуже приємно спілкуватися з ним/нею, тому що ми ніколи насваримось. Нам подобається спілкуватися, але часом буває так, що у спілкуванні ми натикаємось на непорозуміння та маємо різницю у поглядах.
  10 Я відчуваю себе потрібним/ потрібною тільки з цією людиною. Моя цінність не залежить від людини, яку я люблю.
  11 Заради кохання я готовий на все. Для мене важливіше лише власне задоволення. Мене ніщо і ніколи не зупинить. Моральні й духовні цінності є важливими для нас обох. Ми не будемо їх переступати через свою пристрасть один до одного.

     
  Відповідь
  Ви, напевно, вже здогадалися, що ліва колонка описує закоханість, а права — любов.
  Якщо більшість ваших відповідей знаходяться у лівій колонці, вас полонила закоханість. Закоханість — це добре, але тільки у тому випадку, коли вона переросте у справжнє кохання і продовжуватиметься у шлюбі. Більшість людей у час закоханості «втрачають голову» і роблять дурниці, які ламають їхнє життя назавжди. Піддаючись миттєвому задоволенню, довгі роки люди пожинають плоди небажаних стосунків, непродуманих вчинків, незапланованих дітей, а також хвороб, які передаються статевим шляхом, дехто навіть опиняється за ґратами. Та навіть якщо не буде чогось «сильно поганого», ніхто не зрадіє розбитому серцю, депресії та розчаруванню. Будьте по максимуму обачними. Обов’язково знайдіть собі людину, якій ви довіряєте і консультуйтесь з нею (це не можуть бути близькі друзі чи подруги, за краще людина досвідчена і старша за вас). Прислухайтесь до свого серця та своєї совісті. Не відступайте від моральних та духовних цінностей.

  Коли ж більшість відповідей ви відмітили у правій колонці, це свідчить про те, що ви маєте поняття про любов та її природу, адже вона сильно різниться від закоханості. Справжній любові притаманне терпіння, вміння приймати партнера з його слабостями. Любов не сліпа. Вона жертовна і завжди направлена на іншу людину. В ній відсутній егоїзм і бажання думати про себе та свій комфорт. Любов — це дієслово, вона завжди активна і завжди віддає. Коли ви навчились любити по-справжньому, навчіть цьому когось іншого.

  Тест склала Альона Юхимчук, сімейний консультант

  Тест для одружених пар

  Життя — нелегка річ. Недарма кажуть, що «життя прожити — не поле перейти». Всі без винятку подружні пари проходять крізь труднощі, кризи та розчарування у стосунках один з одним. Умовно це можна зобразити у трьох стадіях сімейного життя.

  Пройти тест
  Прочитайте твердження, яке краще за все описує ваші почуття на даний момент, та поставте навпроти нього галочку. Самостійно оцініть свій стан та поділіться результатами із своїм чоловіком чи дружиною.

    1     2     3
  На «сьомому небі» Пригнічений Приземленість
  Все досконало Все жахливо Ти мені потрібен
  Все правильно Все абсолютно неправильно Як ти бачиш це?
  Назавжди Здаюсь Давай спробуємо разом
  Схожу з розуму Боляче Я тобі допоможу
  Ідеалізую тебе Я розбиваюсь на шматки Підбадьорення
  Я просто німію Роздратування Цілісний
  Зачарований Нещасний Свіжий
  Екстаз Обтяжений Вдячний
  Тріпочу Незручно Свобода
  Захоплений Гіркота Зручно і затишно
  Щасливий Я в пастці Дружний
  Схвильований Навіщо? Зростання
  В полоні думок про тебе Наш шлюб — це помилка Ми зможемо це разом
  Ну нарешті! У нас нічого не вийде Разом нам це під силу!
     
  Відповідь
  Колонка №1 — Стадія ЗАЧАРУВАННЯ
  Якщо більшість ваших відповідей знаходиться у першій колонці, це говорить про те, що ви кохаєте один одного, однак, перед вами дорога випробувань. Приготуйтесь! Наберіться терпіння і заздалегідь подумайте, яким чином ви будете справлятися з труднощами, коли вони прийдуть. Зробіть звичкою якісне регулярне проведення часу удвох, вирішування всіх без винятку конфліктів, навіть найдрібніших речей. Побудуйте міст спілкування (комунікації). Подбайте про довіру та чесність. Перевірте, наскільки міцним є фундамент ваших стосунків (і що/хто є цим фундаментом).

  Колонка №2 — Стадія РОЗЧАРУВАННЯ
  Коли ваші відповіді розташовані переважно у середній колонці, це свідчить про те, що ваша любов проходить період випробувань. Можливо, ви не бачите світла в кінці тунелю і хочете здатися. Обережно! Не застрягайте на цій стадії надто довго. Пам’ятайте, що багато чого залежить особисто від вас самих. Не намагайтесь змінити свого партнера, змініть себе та своє ставлення. Спілкування — ваш найкращий друг у відносинах з чоловіком чи дружиною. Не піддавайтесь спокусам і порадам «подруг» чи «друзів», які, нібито, все знають. Шукайте вихід, в якому ви обоє станете переможцями. Подумайте, які кроки ви можете зробити, аби вийти із цього стану. Процес росту та зрілості в шлюбі не відбувається за один день; скоріш за все, це питання декількох років.

  Колонка №3 — Стадія ЗРІЛОСТІ
  На цій стадії вам стає дуже комфортно один з одним. Ви знаєте характер та звички один одного досить добре. Часом у вас буває відчуття, що ви можете доповнювати думки один одного. Ви можете приймати слабкості чоловіка чи дружини. Ви не заводитесь з пів обороту. Ви терплячі. Продовжуйте працювати над своїми стосунками, і в жодному разі не зупиняйтесь. Час від часу ви ще можете повертатись до стадії розчарування, і це нормальний процес росту. Радійте і насолоджуйтесь один одним! Знайдіть іншу подружню пару, можливо серед друзів, яка потребує допомоги, і пройдіть разом з ними цей складний період у їхньому сімейному житті.

  Взято з книги Нормана Райта і Уеса Робертса «Перед тим, як ти скажеш ‘Так’»

  Як любити на практиці

  Любов можна відчути і побачити тільки тоді, коли вона певним чином проявляється. Для того щоб проявити любов своєму чоловікові або дружині, треба дізнатись, що саме він чи вона очікують від вас. Щоб, як то кажуть, «чухати там, де чухається». Кожна людина, одружуючись, входить у цей етап свого життя з певними очікуваннями. Ці очікування сформовані різними чинниками — сім’єю, цінностями, суспільством, книжками, впливовими людьми та своїми особистими уявленнями. Дуже важливо приділити час для того, щоб розібратися з цими очікуваннями, які з них можливо досягнути, які реальні, і як бути, якщо все піде не так, як ви очікували.

  Наступний тест допоможе вам відкрити таємниці серця вашого обранця.

  Пройти тест
  Цей тест проходять обоє партнерів. Завдання будуть корисними як для подружжів, так і для пар, що планують одружитися.

  Щоб виконати наступну вправу, вам знадобиться трохи часу та роздумів. Окремо один від одного напишіть щонайменше(!) двадцять очікувань щодо свого (майбутнього) партнера у шлюбі. Спочатку вам здаватиметься, що 20 — це забагато, але коли ви почнете писати, то зрозумієте, скільки багато у вас є того, що ви очікуєте від чоловіка/дружини (якщо, звісно, бути чесним із собою). Можете дати чітку коротку відповідь, а можете — розширену. Наприклад, чоловік може очікувати від жінки, що після роботи вона буде зустрічати його біля дверей, завжди буде вдома, не буде працювати, і буде займатись сексом з ним, коли він тільки цього забажає. Жінка — що чоловік завжди ходитиме до її батьків разом з нею, буде лідером у сім’ї і всі суботи буде проводити вдома. Самі розумієте, що якщо про ці речі не поговорити, вони перетворяться у «болото» і згодом почнуть отруювати все навколо.

  Після цього етапу ви обмінюєтесь своїми листочками і ваш партнер має дати «оцінку» вашому очікуванню: «легко здійснити», «треба попрацювати», «неможливо ніколи». Потім знову обмінюєтесь списками і разом обговорюєте ваші результати.

Розробка сайту: Олександр Слобода
www.alexslobodafilms.com© 2010—2021 Поговоримо про сім’ю
© L.Ballard
Студія «Правда PRO»
www.pravdapro.org