Розуміння



 • Мова: Українська
  Жанр: Документальний
  Рік виходу: 2012
  Продюсери: Альона Юхимчук, Олександр Юхимчук, Сергій Шараєвський
  Автор сценарію: Сергій Шараєвський
  Режисер: Сергій Шараєвський
  Помічник режисера: Юлія Притолюк
  Оператор: Юрій Ребрик, Юрій Деркач
  Монтаж: Олександр Слобода, Юрій Деркач, Сергій Шараєвський
  Графіка: Вадим Дричик, Юрій Ребрик

  Щороку мільйони пар з’єднуються в любові, а потім страждають, бо перестають розуміти один одного. Віктор та Алла не стали винятками. На початку їхніх стосунків молодому викладачу та студентці здавалося, що вони розуміють один одного з півслова. Однак минуло небагато часу, і Віктор з Алою усвідомили, що вони не можуть дійти спільної думки навіть у елементарних речах: як витрачати фінанси, як проводити час разом, які межі мають бути у стосунках із батьками.

  Чому виникають непорозуміння між партнерами? Які відмінності існують між чоловіками та жінками? Як навчитися спілкуватися і розуміти свого партнера? На ці та інші питання можна отримати відповідь, переглянувши фільм «Поговоримо про сім'ю. Розуміння» «Розуміння» є другим фільмом із циклу «Поговоримо про сім'ю».

  Загалом весь проект складається з 11 серій. В його основі лежать дослідження Національних Університетів штату Оклахома та Небраска (США), а також особисті напрацювання Ларрі Балларда, директора Ресурсного центру сім'ї при Університеті Націй (МБФ «Молодь з Місією»).



 • У зйомках фільму «Розуміння» взяло участь близько ста учасників! Після двох місяців натхненних зйомок, які, щоправда, відбувалися з великими перервами, студія «Правда PRO» завершила фільм «Розуміння» – другий із проекту «Поговоримо про сім'ю».

  Картина створена для того, щоб дати глядачам практичні поради, як, окрім оволодіння навичками мовлення, набути ще й навичок спілкування, яке буде зрозумілим як чоловікові, так і дружині. Особливістю фільму є те, що в ньому взяло участь близько 100 учасників.

  Фільм «Розуміння» рекомендується для перегляду одруженим парам, однак він може стати у пригоді кожному, хто перебуває в стосунках із особою протилежної статі. Адже коли люди лише зустрічаються чи нещодавно одружилися, то їх переповнюють взаємні почуття та гармонія. Однак минає час, і вони починають спілкуватися ніби різними мовами. Між ними стає величезний бар'єр, який пара не може, а, можливо, вже просто й не хоче долати.

  Як сказав Бернар Вербер устами свого літературного героя: «Між тим, що я думаю, що я хочу сказати, що я думаю, ніби сказав, що я насправді сказав, і тим, що ти хочеш почути, що, як тобі здається, ти чуєш, що ти чуєш насправді, що ти хочеш зрозуміти і розумінням існує принаймні дев’ять можливостей для непорозуміння».

  Щоб досягти розуміння, потрібно докласти певних зусиль. Яких саме — розкаже подружжя Герасимюків із Луцька, чия життєва історія покладена в основу фільму «Розуміння».

  Перша серія даного циклу під назвою «Любов», тривалістю 26 хвилин, знаходиться у вільному доступі на просторах Інтернету. Її версію із англійськими субтитрами, згідно із статистикою YouTube Analitycs, дивилися у 102 країнах світу. Найбільше переглядів здійснено в Бразилії, Індії, США, Саудівській Арабії, Об’єднаних Арабських Еміратах.

  Загальна ж тривалість нового фільму буде довшою, ніж у попереднього, тому, ймовірно, вийде дві версії картини: стандартна та режисерська. Прем'єра чергової серії проекту «Поговоримо про сім’ю» попередньо планується на «День закоханих» (14 лютого).



















  Прес-служба студії «Правда PRO»

 • Розуміння приходить через пізнання
  один одного

  До вашої уваги опитувальник, завдяки якому вам вдасться краще зрозуміти свого чоловіка/дружину. Цифрою відмітьте твердження, яке відповідає найбільше вам та вашому партнеру відповідно у колонці «він» та «вона». Після заповнення обов’язково пройдіть три кроки, що наведені нижче.

  Пройти тест


  Процес передачі інформації

  Між тим,
  • що я думаю,
  • що я хочу сказати,
  • що я думаю, ніби сказав,
  • що я насправді сказав,
  і тим,
  • що ти хочеш почути,
  • що, як тобі здається, ти чуєш,
  • що ти чуєш насправді,
  • що ти хочеш зрозуміти
  і розумінням
  існує, принаймні, дев’ять можливостей для непорозуміння.

  Бернар Вербер


  Замкнуте коло непорозуміння

  Ви ніколи не зрозумієте іншої людини, якщо вона не відкриється вам.
  Вона ніколи не відкриється вам, якщо не довіряє вам.
  Вона не буде довіряти вам, якщо не пізнає вас.
  Вона ніколи не пізнає вас, якщо ви не відкриєтесь їй.

  Запитання, що посприяють розумінню у стосунках:
   Що тебе цікавить?
   Яка у тебе найбільша потреба на даний момент?
   Що тобі подобається?
   Як ти на це дивишся?
   Що ти думаєш стосовно цього?
   Про що ти мрієш?
   Що турбує тебе зараз?

  Відсутність розуміння почуттів призводить до самотності

  Ділитися з кимось своїми глибокими почуттями — це неймовірно, але це трапляється дуже рідко. Тисячі страхів тримають нас у вузді, не даючи нам зробити цього. Насамперед, це страх, що, якщо почнеш ділитися почуттями з іншою людиною, то остаточно засмутишся, дасиш волю сльозам. Особливу роль відіграє страх, що інша людина не відчує величезної важливості, з якою ця пам'ять чи почуття пов'язані для нас. До чого ж боляче, коли таке саморозкриття пропадає даремно, коли воно натикається на вуха людини або зайнятої, або такої, що знущається над вами, людини, яка не відчуває значущості того, про що ми говоримо. Це може відбутися між чоловіком і дружиною. Той з подружжя, кому доведеться говорити про щось дуже особисте і не буде зрозумілим, впаде в жахливий стан самотності.

  Пол Турньє

  Відмінності між статями


  Незважаючи на спільні інтереси та захоплення, які ваблять нас одне до одного, між статями існує величезна кількість розбіжностей, яка робить чоловіків і жінок абсолютно несхожими і, водночас, унікальними. Дуже часто причиною непорозумінь між чоловіками та жінками є елементарне незнання відмінностей, які існують між статями. На противагу цьому, обізнаність у таких питаннях веде до злагоди і хороших стосунків.

  Давно доведено, що жіночий мозок на десять відсотків менший за чоловічий, проте з віком мозок чоловіка зменшується швидше, ніж мозок жінки. Проте ні розмір, ані маса цього органу не впливають на рівень інтелекту ні чоловіка, ні жінки.

  І хоча форма чи розмір мозку не створюють жодних проблем, та відмінності у його роботі якраз-таки й є причиною різноманітних непорозумінь. Наприклад, багатьох жінок дратує те, що чоловіки часто, коли дивляться телевізор або сидять за комп’ютером, нічого не помічають навколо. Чоловіків же, у свою чергу, виводить із себе здатність жінок перестрибувати з теми на тему, а також вміння поєднувати перегляд улюбленого серіалу з телефонною розмовою та одночасним обговоренням з коханим важливих сімейних питань. Таємниця таких непорозумінь, на думку вчених, прихована саме у особливостях роботи головного мозку чоловіків та жінок.

  Доведено, що чоловіки швидше сприймають інформацію, а тому швидше реагують на неї. Проте жіночий мозок швидше її обробляє за певний проміжок часу. Тому жінка здатна сприймати інформацію з кількох джерел одночасно, тоді як чоловіки концентруються на одному.

  Також представниці прекрасної половини людства можуть краще за чоловіків сприймати невербальне повідомлення. Тому в компанії нових людей жінка швидше помітить, хто і в яких стосунках перебуває, в той час як чоловік буде сприймати лише висловлену цими людьми інформацію. З іншого боку, така жіноча здатність може зле пожартувати з самої жінки, коли невдала інтонація або жести чоловіка будуть сприйняті нею відірвано від його слів. Наприклад, як знаки уваги чи, навпаки, як вияв агресії.

  Якщо ваш коханий знову забув про річницю вашого першого побачення чи ваша кохана після години блукань все одно повторює: «Я точно пам’ятаю, де цей поворот», то не поспішайте робити скандал. Причина в тому, що пам’ять чоловіків та жінок також суттєво відрізняється. Якщо чоловік заблукав, то він запам'ятає напрямок руху і пройдену відстань. В той же час жінка у схожій ситуації буде пам'ятати те, що їй траплялося дорогою — наприклад, вивіски та вітрини магазинів.

  Американські вчені провели з декількома сотнями чоловіків і жінок тест на нюх. Вчені пропонували їм розрізнити запахи м’яти, петрушки, кропу, цибулі, огірка, сиру, хвої, бузку, машинної оливи. Так ось: жінки перемогли з великим відривом. Більше того, у жінок так добре розвинений нюх, що вони за запахом здатні знайти свою новонароджену дитину серед інших дітей.

  Зважаючи на сказане, чоловікам потрібно звернути увагу на те, чим вони пахнуть. Навряд чи запах поту, шкарпеток тижневої давнини, перегару або цибулі здатен позитивно вплинути на стосунки з дівчиною чи на інтимність у сім’ї.

  Доведено, що всі жінки мають приблизно вдесятеро чутливішу шкіру, ніж чоловіки. Мабуть, саме тому тіла хлопчиків часто прикрашають синці та шрами. А ось грубий чи незграбний дотик до жінки спричиняє їй великий дискомфорт та біль. Тому, торкаючись своєї дружини, чоловік завжди повинен пам’ятати про це і намагатися бути якомога більш лагідним та ніжним із нею.

  Якщо говорити про зір, то потрібно зауважити, що жіночі очі наділені великою кількістю рецепторів, і тому їхнє сприйняття більш об'ємне. Жінки здатні помічати набагато більше, ніж чоловіки. У поле зору жінок потрапляють речі у межах сорока п`яти градусів, тоді як представники сильної половини мають, так би мовити, «тунельний зір», і бачать щось одне. Через це чоловік може бачити деталі на далекій відстані, але не помічати речі, які знаходяться просто перед носом.

  Мабуть, не раз у сім’ях конфлікти ставалися тому, що чоловік не міг відшукати в холодильнику майонез чи олію. Ось така відмінність зле пожартує у цьому випадку. Отож, щоб досягнути хорошого результату, жінки повинні давати чоловікам точні координати ковбаси в холодильнику: де вона лежить, на якій саме полиці і якого кольору її упаковка.

  А ось чоловікам, які їдуть із сім’єю на відпочинок автомобілем, не варто дослухатися до порад своєї дружини щодо маршруту та відстані. Жінки мають чудове колірне бачення і навіть здатні бачити в темряві, але визначити дистанцію через свої фізіологічні особливості вони практично не можуть. Тому, щоб не втратити добрі стосунки в сім’ї, у такому разі краще скористатися мапою або придбати собі GPS-навігатор.
 • Прем’єра фільму «Розуміння»



  Вийшов у світ другий фільм із проекту «Поговоримо про сім'ю» Напередодні Дня Святого Валентина студія «Правда PRO» спільно з організацією «Молодь з Місією» презентувала фільм «Розуміння» — другу серію проекту «Поговоримо про сім'ю».

  Фільм «Розуміння» — це мініенциклопедія відмінностей між чоловіком та жінкою, незнання яких, у більшості випадків, стає першопричиною непорозуміння у сім’ях.

  В основі фільму — родинна драма луцької сім'ї, яка зуміла подолати всі непорозуміння.

  Продюсер фільму Альона Юхимчук вважає, що більшість часу у сімейних стосунках витрачається на розуміння, адже шлюб складається з двох людей різної статі, різного виховання, освіти, поглядів, думок, різного сімейного досвіду. Розуміння не приходить саме по собі — його треба навчатися.

  На презентації фільму, що відбулася 13 лютого, присутні мали змогу особисто познайомитись та поспілкуватись з героями фільму, акторами (їх було близько ста), побачити виставу «Ризик» студентів Рівненського державного гумінітарного університету та безпосередньо переглянути фільм.

  Як стверджує режисер фільму Сергій Шараєвський: «Фільм «Розуміння» навчає, що незважаючи на різницю між статями, члени сім'ї мають приймати одне одного такими якими ми є, памятаючи, що сім'я — це не плацдарм для боротьби та з'ясування хто головніший, а партнерство та взаємодопомога».

  Пресс-служба студії «Правда PRO»









Розробка сайту: Олександр Слобода
www.alexslobodafilms.com



© 2010—2021 Поговоримо про сім’ю
© L.Ballard
Студія «Правда PRO»
www.pravdapro.org